Плекаємо гуманітарну ауру нації

Виховання національної еліти України – надзавдання, що ставить перед собою наш ліцей: еліти духовної, державницької, політичної, мистецької, наукової…

Український гуманітарний ліцей знаний в Україні й далеко за її межами як заклад науково-дослідницький, і не лише тому, що є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та серед його педагогів – викладачі з науковим ступенем (кандидати, доктори наук і навіть академіки!), а тому, що серед його випускників більше 10% науковців гуманітарної сфери – наймолодший 28-літній доктор економічних наук – Андрій Гайдуцький (закінчив КІМО та Сеульський університет).

Ліцей – заклад інноваційний, де апробується зміст гуманітарної освіти, досліджується роль акметехнологій у забезпеченні високоякісної освіти, визнаний одним із 10 кращих закладів столиці («золота десятка»).

Ліцей – це особливий освітній простір, де співпрацюють учителі, діти і батьки. Це особлива атмосфера Творчості, Добра, Розуміння, Взаємоповаги.

Кожен рік у ліцеї насичений яскравими зустрічами, подіями. Педагогічний колектив Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, очолюваний народним учителем України Г.Сазоненко, сміливо ініціював і забезпечував проведення Міжнародних і Всеукраїнських симпозіумів, форумів, турнірів, науково-практичних конференцій на підтримку обдарованої молоді та національної освіти в Україні. Знаковими в житті ліцею та України стали:

2003

Міжнародний гуманітарний симпозіум «Україністика на початку тисячоліття: проблеми філософії, історії, мовознавства»

2004

Міжнародний економічний симпозіум «Економічна освіта в контексті світового досвіду»

2005

Всеукраїнський юридичний симпозіум "Молодь і правова освіта України"

2006

Всеукраїнський літературний cимпозіум «Блакитні вежі золотого слова»

2008

Міжнародний економічний симпозіум «Економічна культура: українські реалії та європейський досвід»

2009

Міжнародний історико-географо-мистецький симпозіум «Я і моя Україна»

2010

Міжнародний форум акмеологічних загальноосвітніх навчальних закладів «Акмеологія – наука ХХІ століття»

2011

Міжнародний дебатний турнір

2012

Міжнародна науково-практична конференція «Система неперервної освіти: європейські реалії та українські перспективи»

Кожен симпозіум – це титанічна робота, співпраця ліцею з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, найкращими закладами України, це пошук новітніх шляхів і перспектив сучасної освіти, бажання і воля відродити й утвердити Українське Слово, культ Знань, Духовність, прагнення вивести Україну на загальноєвропейський, світовий рівень. Саме тут плекається «гуманітарна аура нації», підтримуються національні традиції, виховуються найкращі риси громадянської відповідальності, національної гідності культурно-мистецькою, науковою та державно-політичною елітою сучасної України.