ІЗ ШЕВЧЕНКОМ У СЕРЦІ

26 вересня 2013 року в Київському міському будинку вчителя відбувся захист-презентація колективного інтегрованого наукового проекту ІІІ курсу «Горизонти Шевченкового Всесвіту».

На святі були присутні ліцеїсти І-ІІІ курсів, учителі, батьківська громада ліцею, директори, заступники директорів ЗНЗ Печерського району. Запрошені гості: П.П. Кононенко, учений-українознавець, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України; М.М. Конончук, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, висловили свою позитивну експертну думку з приводу побаченого. Автор ідеї проекту, директор ліцею Г.С. Сазоненко, коментуючи феєричне дійство, подякувала всім учасникам свята, особливо педагогам-наставникам, які долучилися до його підготовки.

Захопливому дійству, яке відбулося на знаній сцені Києва, передувала кропітка робота з його підготовки. У квітні 2013 року, зважаючи на значимість і значущість феномену творчості національного генія, було затверджено тему колективного інтегрованого наукового проекту. На першому етапі дослідження (червень-серпень 2013 року) ліцеїсти працювали з науковою, художньою, публіцистичною, науково-популярною літературою, нормативно-правовими актами, Інтернет-ресурсами з певного напряму дослідження. Для ліцеїстів ІІ курсу, які готували проект, у червні 2013 року було організовано екскурсію до Шевченківського національного заповідника у м. Каневі, Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» у с. Моринцях Черкаської області, музеїв поета в Києві: Національного музею Тараса Шевченка, Музею Т. Шевченка «Хата на Пріорці». 7 червня 2013 року проведено конференцію-імпрезу «В сім’ї вольній новій». На другому етапі (2–16 вересня 2013 року) завершено дослідження творчих груп. На третьому етапі (17–23 вересня) отримані результати остаточно інтегровані в єдиний науковий проект і розроблено сценарій презентаційної частини проекту.