УНІКАЛЬНА СТОРІНКА ІСТОРІЇ ЛІЦЕЮ

Ще одна унікальна сторінка додалась до історії Українського гуманітарного ліцею... Промайнув довгоочікуваний Міжнародний симпозіум «Економічна культура: українські реалії та європейський досвід», що відбувся з 26 по 28 лютого за підтримки Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки м. Києва, Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Головна мета симпозіуму - проаналізувати стан економічної культури в Україні в контексті європейських стандартів та визначити перспективи розвитку економічної освіти як галузі знань, що визначає економічний світогляд молоді, формує конкурентоздатну, компетентісну особистість з високим рівнем економічної культури.

До участі в Симпозіумі прибуло близько сотні учнів-випускників шкіл, колегіумів, гімназій, ліцеїв із 17 областей України та АР Крим. На Симпозіум було запрошено педагогів та учнів не лише України, а й Росії (Академічна гімназія Санкт-Петербурзького державного університету), Молдови (Українська школа імені М. Коцюбинського, м. Кишинів), Латвії (Ризька українська школа), Казахстану (Українська комплекс-гімназія, м. Астана), Придністров’я (Бендерська гімназія № 3 імені Івана Котляревського).

Чим став Симпозіум 2008 року в житті ліцею? Які цікаві події відбулися під час Симпозіуму? Хто став переможцем ?

Про це розповідає спецвипуск ліцейної газети «Простір».

Симпозіум - це свято зустрічі з представниками українських шкіл зарубіжжя, освітянськими партнерами Українського гуманітарного ліцею з усієї України, це можливість нових неповторних знайомств, свято дружби і спілкування.

Симпозіум - це випробування обдарованої, творчої учнівської молоді, це неперевершений смак змагання, це жага виборювання успіху, здорова конкуренція, кураж і адреналін у чесній боротьбі учасників олімпіади з основ економічних знань.

Симпозіум – це живий діалог науковців, фахівців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, інших ВУЗів України та учителів-практиків, дискусії з проблем удосконалення економічної освіти в Україні.

Симпозіум - це випробування колективу Українського гуманітарного ліцею, який зробив усе, щоб подія відбулася навіть за умов карантину.

Урочиста мить відкриття Симпозіуму об’єднала в єдину родину ліцеїстів, гостей, учасників економічних змагань, студентів, педагогів, науковців, викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Щиро й піднесено лунали слова з уст почесних гостей та організаторів Міжнародного економічного симпозіуму «Економічна культура: українські реалії та європейський досвід».

Л.М. Кравчук, перший Президент України, голова Піклувальної ради Українського гуманітарного ліцею: «Сьогоднішній стан нашої держави не дає можливості стверджувати, що в нас є справжні економічні знання Ця проблема надзвичайно складна, проте ще складніша проблема економічної культури. Ми не можемо говорити про наявність достатньої економічної культури в Україні. Вам, молодим, ліквідовувати цю прогалину».

Г.Й. Удовенко, народний депутат України 3-го і 4-го скликань, член Піклувальної ради Українського гуманітарного ліцею: «На початку незалежності України нам пророкували сьоме місце за економічною потужністю. Сьогодні ми, натомість, десь на сотих місцях... Молоде покоління повинно докорінно змінити ситуацію, проте для цього потрібно вчитись, вчитись і вчитись...»

Чарівні, глибокі слова Ліни Костенко, ніжні, трепетні акорди пісень, світло мелодій, грація танцю бентежили душу і серце учасників Симпозіуму імпрезою «Людська душа – тендітний камертон».

Кожен день Симпозіуму був змістовним, насиченим як для старшокласників, так і для педагогів. Під час того, як учні випробовували cвої знання у незалежному тестуванні з основ економіки, викладачі з усієї України отримали нагоду почути думки фахівців, науковців, педагогів-практиків з економіки у ході роботи Круглого столу «Економічна культура: європейський досвід та українські реалії».

Які питання хвилювали учасників Круглого столу?

- Роль економічної культури у сучасному суспільстві.

- Вияв національно-ментальнісного аспекту економічної культури в українській літературі, пісні, образотворчому мистецтві.

- Шляхи становлення економічної культури підлітка в умовах становлення ринкової економіки України.

А переможцями олімпіади стали:

I місце:

Ходжаян Алла Рубенівна, м. Золотоноша;

Циганкова Тетяна Сергіївна, м. Київ;

II місце:

Михайленко Олексій В'ячеславович, м. Запоріжжя;

Ситєнко Анастасія Андріївна, м. Запоріжжя;

III місце:

Кощій Мирослава Олександрівна, м. Запоріжжя;

Іваненко Михайло Романович, м. Луганськ;

Мотор Елізабет Мухамедівна, м. Вінниця;

Тростін Андрій Андрійович, м. Київ;

Спілатова Катерина Юріївна, м. Миколаїв;

Окрім цього, учасники Симпозіуму отримали унікальну можливість побувати на провідних підприємствах столиці.

Джерело: Простір №3 (44), 2008 рік.