Мала планета з іменем УГЛІЯ

Наприкінці серпня 2013 року, когорта українських імен в космосі поповнилася ще однією назвою, пов'язаною з нашою Батьківщиною. Мала планета, що належить до головного поясу, отримала назву УГЛІЯ.

Черговий циркуляр Міжнародного центру малих тіл Сонячної системи (Minor Planet Center МРС), який є складовою частиною Міжнародної астрономічної спілки (International Astronomical Union IAU) зі штаб-квартирою в Гарвардському університеті, оголосив, що астероїд 318794, відкритий 25 вересня 2005 року в Андрушівській астрономічній обсерваторії, віднині офіційно зветься UGLIA (відкривачі: Олег Геращенко, Юрій Іващенко).

6 грудня 2013 року в Мистецькому салоні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася урочиста церемонія "Зоряна соната" з нагоди вручення свідоцтва про присвоєння малій планеті 318794 імені УГЛІЯ на честь ліцею.

Директор астрономічної обсерваторії, кандидат фізико-математичних наук Юрій Іващенко наголосив на важливості таких подій, що несуть у собі заряд духовної енергії, стимулюють до творчого пошуку молоде покоління, якому належить будувати майбутнє нашої держави. Академік НАН України, президент Української астрономічної асоціації Ярослав Яцків зауважив, що ще у 1925 році була відкрита Мала планета, яка названа на честь України, а тепер у нове видання із серії «Імена України в Космосі» буде внесено і назву УГЛІЯ на честь ліцею - це надзвичайно почесно. Проректор із науково-педагогічної роботи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров підкреслив, що ліцей є структурним підрозділом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, «… ми горді тим, що лави студентства поповнюються зоряними ліцеїстами», - акцентував він.

Директор ліцею, Народний учитель України Галина Сазоненко у своїй промові відзначила: «Це подія для української освіти, бо, дійсно, ліцей, - це вершина, яскрава зірка, вічність, у ній проявляється творча енергія унікальної ліцейної родини: вчителів, учнів, батьків, - високість духу, інтелекту, згуртованість навколо ідеї – праці на благо України. На небосхилі ліцею уже з’явилися нові зірки – це переможці ІІ Міжнародної олімпіади з всесвітньої історії».

Голова експертної комісії з питань суспільної моралі Василь Костицький наголосив, що ліцеїсти впевнено крокують до вершин знань, виборюючи свої перші зіркові перемоги.

Юні історики: Новікова Марія, Галстян Маріам, Гундич Катерина, - були нагороджені подяками Міністерства освіти і науки України та відзначені стипендіями депутата Київської обласної ради Тараса Ламаха.

Невимушена, тепла атмосфера впліталася у вишуканий стиль свята. Ошатна зала, класичний репертуар, майстерне, високопрофесійне виконання музичних творів Вольфгана Амадея Моцарта, Клода Дебюссі, Петра Чайковського, Миколи Лисенка митцями Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та літературних композицій Максима Рильського, Бориса Олійника, Ліни Костенко – усе це надихало на творчу співпрацю інтелігенцію, освітян, науковців, батьків, столичну громадськість.

Жваве обговорення почутого, побаченого, обмін враженнями, захопленість естетичною красою продовжилося ще довго після свята.

Джерело:

газета «Простір» Українського гуманітарного ліцею, 2013_1(62), ст.8 uk.wikipedia.org/wiki/318794_Углія