Акмеологічний майстер-клас для директорів-початківців шкіл Києва…

У контексті тижневого освітнього фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest» 23 березня 2016 року на базі Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся семінар «Педагогіка свободи» в громадсько-державній моделі управління акмеологічним закладом» за участі директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації О.Г. Фіданян, начальника Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Т.В. Копил, директорів київських загальноосвітніх навчальних закладів, учителів, представників громадського врядування, батьківської громади, учнівського самоврядування, правознавців, журналістів.

Формат семінару передбачав проведення майстер-класу з акмеуправління директора Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Народного вчителя України, кандидата педагогічних наук Г.С. Сазоненко та панельної дискусії за напрямами: право і ступінь свободи, право і свобода директора, акмевиховання, акменавчання, управління інноваціями – експериментально-дослідницька діяльність, свобода і Школа в інформаційному просторі. Модераторами та головними спікерами дискусії виступили В.В. Костицький, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, голова Батьківської академії ліцею, Л.П. Бартащук, випускниця ліцею, заступник голови Дніпровського районного суду м. Києва, голова Батьківської ради, Олена Чала, голова Батьківської ради Данило Соболь, голова Учнівського парламенту, І.Я. Коберник, випускниця ліцею, Заслужений журналіст України, телеведуча, громадський діяч, заступники директора ліцею (Н.В. Нестеренко, О.М. Іващенко, А.О. Скорофатова, О.Я. Осадча).

Г.С. Сазоненко наголосила на тому, що шлях міжнародної інтеграції (європейськості) шкільної освіти, складного українського періоду державотворення вимагають від освітян переосмислення цінностей, долання усталених стереотипів, адекватних кроків у розвитку освіти. Свобода в українській освіті - це соціальна відповідальність держави, громадянського суспільства, учителів і батьків. За умови автономії максимум прав і свобод надається закладу (школі, учителям, батькам, громадськості, самим учням); у школі «вводяться» механізми саморегуляції, запроваджуються сучасні технології управлінської діяльності відповідно до принципу «менше держави – більше громадянського суспільства, довіри до освіти й відповідальності».

Журналіст та громадський діяч І.Я. Коберник зробила критично-аналітичний аналіз у компаративній (україно-американській) парадигмі щодо філософії освіти, рівного доступу до якісної освіти, процедури конкурсу на заміщення вакантних посад директора школи, свободи та відповідальності директора та учителя, взаємодії школи з батьками, змісту навчання та якості підручників.

Спричинена топ-виступами полеміка визначила найактуальніші проблеми шкільництва, накреслила можливі стратегії та шляхи їх реалізації. Висловлені ідеї та практичні спостереження надали учасникам семінару поштовх до вироблення власних управлінських рішень та перспективних програм.

Світлини семінару>>>