Майстер-клас з писанкарства
Писанки малюють не руками, а душею…
І це, воістину, правда. Напередодні Великодня ліцеїсти 8-а та 8-б класів за підтримки та ініціативою Христини Петрівни Білецької, учителя української мови й вихователя ліцею, у чистий четвер вчилися мистецтву писанкарства…
Чисте гладко фарбоване або оздоблене візерунками яйце набуло в українців символічного релігійно-обрядового значення ще задовго до християнства. У багатьох народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла і тепла, навіть зародком усього Всесвіту. Існують також численні варіанти легенд, які пояснюють побутування писанок під час Великодніх свят, пов'язують виникнення традицій писанкарства з євангельськими подіями (страстями Христа) тощо.
Колись із писанками чинили магічні дії. Для забезпечення урожаю їх на весняного Юрія котили по зеленій пшениці і закопували у землю. Великоднього ранку молоді вмивалися водою, в яку перед тим клали крашанки та срібні монети, що мали надавати сили й краси. Свячені писанки були оберегом житла від грому й вогню, а людей і тварин — від «лихого ока», їх використовували як ліки від деяких захворювань.
Майстер-клас з писанкарства видався на славу, адже ми довідалися не лише про технологію виготовлення писанок, регіональні особливості розписів писанок, символіку узорів на писанках, але й отримали своєрідний релакс, натхнення і просвітлення душі…
Яєчко — розмальоване, барвисте,
Ним тішиться і старець, і дитя,
Творіння рук людських, святе і чисте,
Маленький символ нашого життя.
Творіння Божої краси у мить натхнення,
Весна... Великдень... Боже Воскресіння...
І писанка, як серця одкровення,
Як Боже й людське трепетне творіння.
Вкраїнська писанка проміниться життям.
Великдень славить перед цілим світом.
Співзвучно до весни серцебиття,
В ній оживають трави, птахи, квіти.
Тут кожна лінія — промінчиком з небес
Окреслює хвалу і славу Богу.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
До вічності вказавши нам дорогу.