Digital особистість
Наше покоління вважають сформованим цифровими технологіями. Ми живемо в епоху соцмереж і смартфонів, які ще недавно здавалися фантастикою. Тепер майже кожен долучився до онлайн-життя. Залежно від року їхнього народження, усіх людей можна віднести до "цифрових іммігратів" або"цифрових аборигенів". Таку технологію майже 20 років тому запропонував американець Марк Пренксі. Згідно з цим ті, хто народився після цифрової революції, яка відбулася у 80-х, можуть вважатися "аборигенами". Усім іншим довелося "іммігрувати" до нового суспільства.
Про це ліцеїсти дізналися сьогодні під час онлайн-зустрічі з Олексієм Харченком, членом Української асоціації зв'язків із громадськістю (UAPR), кандидатом політичних наук, радником Офісу Прем’єр-міністра та Офісу комунікацій КМУ. Пан Олексій розповів учням, що кожен із них є digital-особистістю та має цифрову суперсилу. Ми також отримали знання про використання технології інформаційного резонансу.
Через те що кожен із нас є "цифровим аборигеном» та належить до одного з п'яти типів цифрової особистості ("той, що сумнівається", "спостерігач", "гортач", "спортсмен", "вихователь"), ми всі залишаємо певний слід в соцмережах. Цей слід неможливо замазати коректором або стерти гумкою, і він ще довго блукатиме просторами Інтернету...
Ми щиро вдячні Олексію Харченку за змістовний діалог та цікаву інформацію.
Теряєва Ольга, ліцеїстка 13 групи